آخرین اخبار
1402/11/18 چهارشنبه
رئیس دانشگاه پیام نور قم:
روشنگری، مهم‌ترین رسالت دانشجویان در عرصه انتخابات است

.

ایسنا/قم رئیس دانشگاه پیام نور استان قم گفت: مهمترین رسالت دانشجویان در عرصه انتخابات روشنگری به دور از هرگونه جنجال و هیاهوهای سیاسی و جناحی است.

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر رجب اکبرزاده در گفت‌وگو با ایسنا عنوان کرد: دانشگاه‌ها قلب تپنده یک کشور هستند و مطمئنا دانشگاهیان اعم از اساتید، دانشجویان و نخبگان می‌توانند تأثیر بسزایی در حضور حداکثری مردم در انتخابات داشته باشند.

وی افزود: اساتید و دانشجویان می‌توانند به عنوان قشر فرهیخته و سفیران بیداری با آگاهی بخشی به جامعه، اقشار مختلف را به حضور پرشور در انتخابات دعوت کنند، از آنجایی که دانشگاه نقش مهمی در ایجاد فضای انتخاباتی در کشور دارد ما همه امکانات دانشگاه را برای انتخابات پرشور به کار گرفته‌ایم و امیدواریم بتوانیم با ایجاد بستری مناسب به خواسته مقام معظم رهبری درخصوص مشارکت حداکثری در انتخابات جامه عمل بپوشانیم.

رئیس دانشگاه پیام نور استان قم تصریح کرد: دانشگاه پیام نور قم از طریق برگزاری کرسی‌های آزاد اندیشی، نشست‌های مختلف سیاسی برای دانشجویان برگزاری بیش از ۱۰۰ کارگاه بصیرت افزایی از آغاز سال ۱۴۰۲ جهت اساتید و دانشجویان دانشگاه اقداماتی در این زمینه انجام داده است.

اکبر زاده گفت: انجمن‌ها، تشکل‌ها و بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور استان قم برنامه‌ها و فعالیت‌های خوبی در راستای ترغیب مردم برای شرکت در انتخابات دارند و در این مسیر همگام با اساتید تلاش کرده‌اند.

رئیس دانشگاه پیام نور استان قم عنوان کرد: در جلسه شورای فرهنگی دانشگاه و در نشست اخیر بر اهمیت نقش دانشگاه جهت ترغیب و تبیین انتخابات به ویژه برای دانشجویان تاکید شد، در همین راستا برنامه‌های متنوعی با همفکری فعالان دانشجویی تنظیم شد که در حال اجرا است که شامل استفاده از ظرفیت فضای مجازی برای دعوت مردم به ویژه دانشجویان در انتخابات، تنظیم و توزیع ویژه نامه‌های مختلف، برگزاری کارگاه‌های بصیرت افزایی با حضور اساتید نخبه و مسئولین کشوری، کرسی‌های آزاد اندیشی با حضور اساتید دانشگاه پیام نور جهت افزایش سطح آگاهی و سواد سیاسی و متعاقبا افزایش سطح مشارکت در انتخابات است.

وی ادامه داد: دانشگاه پیام نور استان قم با افتتاح و راه اندازی دو مجتمع فرهنگی، تربیتی، آموزشی در مرکز قم واقع در پردیسان که به نام نبی مکرم اسلام(ص) مزین شده است، همچنین مجتمع فرهنگی، تربیتی نور به عنوان قطب فرهنگی دانشگاه پیام نور کشور در شهر کهک، اقدام به برگزاری کارگاه‌ها و اردوهای تربیتی فرهنگی با رویکرد بصیرت افزایی، تبیین و ترغیب مردم به شرکت در انتخابات جهت اساتید، دانشجویان دانشگاه پیام نور استان قم و سایر استان‌ها کرده است، همچنین جلسات متعددی با مسئولین بسیج، انجمن‌ها و کانون‌های دانشجویی به صورت ماهانه در همین راستا برگزار می‌شود که امیدواریم مثمرثمر باشد.

رئیس دانشگاه پیام نور استان قم عنوان کرد: مطمئنا راهکار برون رفت از تمام مشکلات حضور و همراهی حداکثری مردم در اجرای سیاست‌های نظام است که این مهم در برگزاری انتخابات و با مشارکت حداکثری مردم به عنوان سرمایه اجتماعی رقم خواهد خورد.

وی در پایان یادآور شد: دانشگاهیان در این امر خطیر نقش بسزایی دارند اساتید دانشگاهی باید مفهوم مشارکت و مفهوم رأی دهی و نقش تک تک انسان‌ها را تفسیر کنند تا بتوانند در جامعه سهم داشته باشند، مهمترین رسالت دانشجویان در عرصه انتخابات روشنگری به دور از هرگونه جنجال و هیاهوهای سیاسی و جناحی است ان شاءلله بتوانیم شاهد دستاوردهای درخشانی در عرصه انتخابات باشیم.


 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
بيشتر