آخرین اخبار
1399/6/17 دوشنبه
راهنمای انتخاب واحد نیمسال اول (ترم پاییز 1399)
 تذکرات مهم انتخاب واحد نیمسال اول (ترم پاییز 1399)

.

1⃣ قبل از انتخاب واحد نسبت به پرداخت بدهی یا شهریه خود اقدام نمایید، بهترین راه پرداخت واریز انلاین از طریق وب سایت در سامانه گلستان است

2⃣ دانشجویانی که با خطای «سرترم شما در ترم جاری تولید نشده است .امکان ثبت نام وجود ندارد » روبرو می شوند جهت حل مشکل خود به دانشگاه مراجعه فرمایند. این خطا ممکن است به دلایل مختلفی از جمله پایان سنوات تحصیلی و یا موارد دیگر بوجود آید

3⃣ دانشجویانی که معدل بالای ۱۷ دارند می توانند تا سقف ۲۴ واحد ، درس اخذ نمایند.

4⃣ بعد از اعلام زمام انتخاب واحد شما توسط سیستم تا ۷۲ ساعت فرصت دارید تا انتخاب واحد کنید

5⃣ بعد از انجام انتخاب واحد حتما نسبت به دریافت گزارش ثبت نام از منوی ثبت نام اصلی » دریافت گزارش نتیجه ثبت نام دانشجو ،اقدام نمایید

6⃣ سعی کنید قبل از انتخاب واحد لیست ارائه دروس را چک کنید و براساس برنامه هشت یا نه ترمه دانشگاه انتخاب واحد نمایید. برخی از دروس در روزهای آتی در سیستم گلستان ارائه خواهد شد.


7⃣  دانشجویان مقطع کارشناسی که این نیمسال، ترم آخر آنها می باشد و قصد اخذ دروس بدون رعایت پیش نیاز و هم نیاز و یا بیشتر از سقف مجاز را دارند باید به واحد آموزش دانشگاه ( کارشناس آموزشی رشته مربوطه ) مراجعه کنند تا کارشناس رشته، ترم آخری بودن آنها را بررسی و تایید نماید.
پس از تایید ترم آخری بودن دانشجو، محدودیتهای مربوط به رعایت پیش نیاز، هم نیاز، حداقل واحد و یا حداکثر واحد ،همزمانی امتحان و... در سیستم جامع گلستان، برداشته خواهد شد.
9⃣ لازم به ذکر است که بعد از برداشته شدن محدودیت رعایت حداکثر واحد، دانشجو نهایتا می تواند تا 24 واحد را در ترم آخر اخذ نماید. (این مساله ارتباطی به معدل ترم گذشته دانشجو ندارد)

8⃣ درصورتی که دانشجو برای انتخاب درس، با گزینه ظرفیت تکمیل است رو به رو شد، می بایست به دانشگاه برای ایجاد ظرفیت جدید اعلام کنند.

9⃣ امکان انتخاب دروسی که با یکدیگر تداخل زمان امتحان دارند، به جز برای دانشجویان ترم آخر، میسر نمی باشد
10⃣ زمان انتخاب واحد دانشجویان تا 26 شهریورماه ادامه دارد. در عین حال حذف و اضافه نیز در سیستم گلستان از ۸ تا ۲۰ مهرماه99 امکان پذیر خواهد بود.

11  راهنمای تصویری انتخاب واحد:             https://www.aparat.com/v/z8Td6


 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
بيشتر